Porównywarka kredytów samochodowych

 

Zakup samochodu to duży wydatek. Bez względu na to, jakie auto się kupuje, trzeba przeznaczyć na nie dość dużą ilość pieniędzy. Naturalne jest, że każdy klient szuka najtańszego rozwiązania. Jednocześnie też takiego, które będzie zawierało w sobie wszystkie wymagane zalety. Oferta kredytów samochodowych jest dziś tak duża, że laik może mieć trudności w znalezieniu odpowiedniej oferty. Z pomocą przychodzi porównywarka kredytów samochodowych.

 

Czym jest porównywarka kredytów?

 

Porównywarka kredytów na samochód to narzędzie, które skupia wiele ofert banków. Zaprojektowane zostało tak, by po wpisaniu wymaganych danych, dać użytkownikowi wynik z cenami poszczególnych kredytów. W większości porównywarek zaimplementowano od kilku do kilkunastu ofert różnych banków. To daje użytkownikowi jasny pogląd na temat kosztów kredytu w poszczególnych placówkach.

 

Korzystanie z porównywarki

 

Obsługa porównywarki kredytów jest bardzo prosta. Zazwyczaj narzędzie wymaga podania kilku podstawowych danych:

 

  • Ceny pojazdu, którego chcemy kupić.
  • Wysokości kredytu, jaki chcemy uzyskać.
  • Wieku auta.
  • Okresu kredytowania (w miesiącach).
  • Celu kredytu (czy będzie to samochód nowy, czy używany).

 

Czasami klienci posiadają wkład własny, a wtedy koszt kredytu jest niższy. W sytuacji, gdy 100% ceny pokryte będzie z kredytu, wysokość pojedynczej raty będzie wyższa. Im dłuższy jest okres kredytowania, tym więcej będzie kosztował kredyt, tak samo w przypadku zakupu używanego samochodu. Najtańszy kredyt uzyskamy na samochód nowy, z krótkim okresem kredytowania i możliwie najwyższym wkładem własnym. Najdroższy na auto używane, bez wkładu własnego i w długim okresie kredytowania.

 

Różnice w wysokości rat w danych bankach mogą wynosić kilka, a nawet kilkanaście procent. Jednak wcale nie stanowi to o tym, że tańszy kredyt będzie najlepszym. Gdyby było to takie proste, większość klientów nie miałaby problemu w wyborze odpowiedniej formy finansowania.

 

Jednakże kredyty samochodowe różnią się miedzy sobą, a porównywarka jest tylko poglądowym narzędziem. Dobrze dobrany kredyt wymaga głębszej analizy potrzeb i możliwości. Nasi specjaliści dobierają kredyty pod konkretnego klienta. Tak, by spłata była możliwie łatwa, a zysk jak najwyższy.