Najlepszy kredyt na samochód – jak go znaleźć?

 

Szukasz dobrej oferty kredytu samochodowego i grzęźniesz w gąszczu opcji? Nic dziwnego, banki toczą zaciętą batalię o klientów i rozpoznanie prawdziwie korzystnej oferty jest bardzo trudne. Na pierwszy rzut oka kredyty na samochód wyglądają tak samo. Różnice widać tylko w wysokości rat, ale tak naprawdę to tylko czubek góry lodowej.

 

Zawsze dążymy do tego, by dobrać dla klientów najlepsze z możliwych rozwiązań kredytowych. Nasza praca polega na ciągłym monitorowaniu rynku i analizowaniu możliwości klientów. Zespolenie ze sobą wyników tych dwóch analiz pozwala nam dobrać kredyt skrojony na miarę potrzeb.

 

Co brać pod uwagę wybierając kredyt?

 

  • Wysokość oprocentowania – ta może wahać się nawet o kilka procent w zależności od banku.
  • Wysokość prowizji i opłat manipulacyjnych – jak wyżej.
  • Maksymalny okres kredytowania – jedne banki udzielają kredytów maksymalnie na 5 lat, inne na 8. Im mniejsze są Twoje dochody i im niższe raty możesz płacić, tym dłuższy okres kredytowania musisz wybrać.
  • Rodzaj instytucji – kredyty samochodowe udzielane są przez banki uniwersalne, a także te związane kapitałem z konkretnym koncernem motoryzacyjnym. W pierwszym przypadku finalny koszt kredytu jest zazwyczaj niższy, ale dilerzy powiązani z bankami samochodowymi oferują mniej formalności i dodatkowe profity (darmowe ubezpieczenie czy brak odsetek). Trzeba wiedzieć jednak o tym, że w bankach samochodowych oferta jest zazwyczaj mniej korzystna. Takie banki udzielają mniejszej ilości kredytów, a małe zainteresowanie generuje konieczność dużego zarobku na pojedynczym kliencie. W bankach uniwersalnych klientów jest więcej, a więc kredyty są tańsze.
  • Dostępne ubezpieczenia – bank zawsze wymaga ubezpieczenia autocasco samochodu kupowanego na kredyt. Cesja praw z polisy jest dla banku najważniejszym zabezpieczeniem kredytu. Dodatkowymi zabezpieczeniami jest jeszcze przywłaszczenie lub zastaw rejestrowy.
  • Waluta – kredyt możemy zaciągnąć w swojej walucie lub w obcej (np. we frankach, dolarach czy w euro). Kwestie finansowe przez cały czas się zmieniają, więc doradzenie konkretnej waluty jest trudne w ujęciu ogólnym. Zawsze dopasowujemy ją do konkretnego klienta i sytuacji rynkowej.